blank blank blank blank

Proje Yönetimi

Birikimlerimizi Sunuyoruz

Proje-YonetimiSağlık alanında uzun yıllardır hizmet veren Varinak, bu alandaki deneyimlerini yüksek teknolojiye sahip cihaz ve hizmetleriyle sunmaktadır.

Temsilciliğini yaptığımız ürünlerin faaliyet konusu olan tedavi ve görüntüleme sistemlerinin yer hazırlığı ve çevre birimlerinin projelendirmesini de gerçekleştirerek; anahtar teslim radyasyon onkolojisi ve dijital radyoloji departmanları konusunda destek vermekteyiz.

1998’den bugüne gerçekleştirdiğimiz projelerden elde ettiğimiz bilgi birikimi ile aşağıda belirtilen hizmetleri sunmaktayız.

  • Danışmanlık,
  • Projelendirme,
  • İnşaat, zırhlama, alt yapı ve üst yapı hizmetleri,
  • Mevcut tedavi odalarının günümüz şartlarına uygun olarak yeniden tefrişatı ve tadilatı hizmetleri,
  • Radyoterapi ve radyoloji cihaz ve sistemlerin ithalatı için gereken her türlü yasal başvuru bilgi ve belge desteği,
  • Radyoterapi cihaz ve sistemlerin tedavi hizmeti için gerekli TAEK / FMO lisanslama başvuru bilgi ve belge destegi,
  • Radyoterapi ve radyasyon onkolojisi bölümünün kurulumu için gereken projelendirmeden anahtar teslimine kadar her türlü çözümler,
  • Cihaz aplikasyon ve kullanım eğitimleri,
  • Uluslararası ve ulusal standartlara uygun üretilen elektronik kontrollu radyasyon güvenlikli tedavi odaları kapıları,
  • Radyoaktif kaynakları, radyoterapi cihaz ve sistemleri montajı, demontajı, taşınması hizmetleri.

Varinak bu hizmetlerinin her aşamasında insan sağlığı, çevre güvenliği ve kalite gibi temel sorumluluklarından ödün vermeden hareket etmeyi ana amaç edinmiştir.

PROJELERİMİZDEN ÖRNEKLER

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Bölümünde bulunan eski Cobalt 60 cihazı sökülerek ileri radyoterapi uygulamaları yapmaya imkan veren Varian Truebeam STx cihazının kurulumu ve bölümün tamamen yenilenmesi proje ekibimiz tarafından 110 gün içerisinde tamamlanarak hizmete açılmıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine Trubeam STx cihazının kurulumu, kamu hastaneleri içerisinde bir ilk özelliği taşımaktadır.

Çalışmalarını onkoloji alanında yoğunlaştıran Acıbadem Kozyatağı Hastanesinde, eski linak cihazının sökülerek yeni Novalis entegrasyonlu Truebeam  sisteminin kurulumu proje ekibimiz tarafından gerçekleştirildi. Hastanede kurulu bulunan eski cihaz sökülerek asansör boşluğundan çıkarılırken, yeni Truebeam cihazı yine asansör boşluğundan 4B katına indirildi. Bu sırada hastane hasta almaya ara vermeyerek, hizmet sunmaya devam etti.

Bükreş Neolife Medical Center’da bulunan Truebeam cihazı, Romanya’nın ilk Truebeam cihazı olma özelliğine sahiptir. Toprağa gömülü bunker kalınlığı 240cm’i bulmaktadır. Topraktan anahtar teslim olarak başlanılan proje 140 gün sonunda teslim edilmiştir.

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü ile imzalanan sözleşme ile Türkiye’nin dört bir yanına 60 adet Samsung marka XGEO GC80 model Premium dijital röntgen cihazları kurulumları proje ekibimiz tarafından gerçekleştirilmiştir.