blank blank blank blank

Proton Terapi Sistemi

ProbeamProBeam®

Kanser Tedavisi için Yeni Teknoloji

Varian ProBeam radyoterapinin geleceği olarak kabul edilen proton terapi sistemine farklı bir soluk getirmiştir. Sağlıklı dokuya en az zarar verdiği bilinen proton ışınlarına Varian’ın radyoterapi teknolojisindeki deneyimi eklenerek oluşturulan terapi sistemidir.

Varian ProBeam teknolojisi sayesinde, konvansiyonel radyoterapinin ötesinde tedavi sağlamak mümkündür. Sağlıklı dokulara hasar verme riski daha azdır, komplikasyon riski düşüktür ve çabuk iyileşme şansı vardır.

Proton Terapisi ve günümüzde kullanılan konvansiyonel radyoterapi karşısında avantajları

• Sağlıklı dokulara en az hasar vererek önemli organlara yakın bölgelerde tümör tedavisi yapılabilir, çocuklarda etkin tümör tedavisine olanak sağlar.
• Protonterapi tedavisi esnasında ve tedavi sonrası yan etkilerin oluşum riski düşüktür, tedavi süreci sonrasında hızlı iyileşme sağlanır.
• Etkin doz kontrolü ve proton enerjisi yapısı sayesinde, sekonder malignan tümörlerin oluşumunu önleyebilir.
• Tümör hücrelerinin eradikasyon (bozunma) olasılığı ve hastanın uzun vadede sağ kalma şansı yüksektir.

Dynamic Peak™ Tarama Teknolojisi

Gelişmiş Doz Kontrolü için Etkin Dağılım Sağlayan Teknoloji

Varian ProBeam™ proton terapi sistemi, Dynamic Peak™ Tarama tekniği ile etkin doz kontrolünü sağlar ve yoğunluk ayarlı proton terapi(IMPT) olanağı yaratır. Bu sayede, farklı şekillerdeki hassas tümörlerin veya vücuttaki kritik noktalardaki-omurilik gibi-tümörlerin hedeflemesini kolaylaştırır.

Dynamic Peak™ Görüntüleme Teknolojisi

Tümör yerinin yüksek hassasiyette tespiti için geliştirilmiş görüntüleme sistemi

Varian ProBeam™ proton terapi sistemi Gantry’ e monte edilmiş Robotik Dynamic Peak™ Görüntüleme sistemi ile 3 Boyutlu Cone beam CT Görüntüleme ve Onboard kV imkanı ile görüntü rehberliğinde tedavi sunar. Tedavi pozisyonunda yüksek kalite dijital görüntü elde edilmesine olanak sağlayarak referans görüntüler ile karşılaştırarak hasas bir hasta pozisyonlamasına imkan tanır.

Proton Hızlandırıcı Sistemi

Süper iletken teknolojisi kullanan ilk siklotron

Süper iletken bobinleri ile Varian proton hızlandırıcı sistemi 250 MeV sabit enerjili Siklotron olarak (Isochronous Cyclotron (ISC))sektörün ilk örneğidir.

PDF İNDİR
Daha Detaylı Bilgi için Tıklayınız